Поради по сушці кислих фруктів

Фрукти або ягоди, в яких багато кислоти, при сушінні стають ще більш кислими. Але можна зробити в сушеному вигляді смачними навіть недостиглі фрукти. Для цього перед сушкою нарізані шматочки покладіть на 3-7 годин в теплий цукровий сироп (300 г цукру на 1 л води). Кисла шкірка слив, абрикос або аличі стане м'якше, а самі фрукти солодшими. Можна замість цукру використати мед, але це може трохи перебити смак фруктів.

Щоб приготувати домашні родзинки або чорнослив потрібно перед сушкою зробити бланшування. Виноград або сливи на кілька хвилин опускають в окріп з харчовою содою (або цукром). Від окропу шкірка трісне і розм'якне, а сода знизить кислотність винограду. Перед сушкою родзинок бланшування обов'язкове. Цільний виноград (без пошкодженої шкірки) неможливо висушити в сушилці. Сода або цукор допоможуть зробити шкірку винограду менш кислою і більш м'якою.

Стиглі та солодкі сливи можна не бланшувати. Просто розділіть на половинки та вийміть кісточки. Сушити сливи потрібно м'якоттю догори.

У сушилці Ezidri можна швидко висушити шкірки апельсину, лимону. Сушені шкірки просто змолоти і отримати домашню цедру лимона.

Сушка пастили з фруктів або ягід

Перед сушінням ягоди потрібно подавити товкачем для пюре або порубати в блендері/комбайні. Інакше щільна шкірка не дасть їм висушитися (ягоди потрібно злегка розчавити). Далі це пюре потрібно залити на лоток із суцільним вкладишем (піддоном) і рівномірно розподілити. Сушка ягід і фруктів у вигляді пастили відбувається набагато швидше. Перед сушкою пастили з кислих ягід (журавлини, агрусу) або фруктів (аличі, абрикосів, ківі) в пюре можна додати трохи цукру або меду. Щоб підсилити аромат і смак пастили можна додати в пюре трохи кориці.

Готову пастилу краще відразу зняти з піддону (поки не охолола), інакше починає присихати. Щоб пастила не присихала на піддон можна нанести тоненький шар рослинної олії. Піддон для лотка потрібно мити рідким миючим засобом (наприклад госп. милом) з м'якою мочалкою.

При сушці в Ezidri фрукти та ягоди зберігають мікроелементи і природний колір, а їх смак стає концентрованим. У пастилу можна додати вівсяні пластівці, горіхи, насіння (не смажене). Наприклад пастила з яблучного пюре з додаванням подрібнених грецьких горіхів і кориці. У пастилі краще не використовувати смажені горіхи і насіння, вони можуть перебити смак фруктів.

Приготувати сушені ласощі можна з самих звичайних продуктів.
Домашні чіпси з вареної картоплі: Добре пом'яте, з додаванням молока, картопляне пюре рівномірно розподіляють тонким шаром на піддоні за допомогою ложки. Можна присипати зверху сіллю і приправами. Якщо молоко для картопляного пюре недостатньо жирне, то піддони можна заздалегідь змастити олією. Температура сушіння повинна бути не менше 60°С. Чіпси сушаться 2-2,5 години.

Ezidri дозволяє приготувати чіпси без фритюру і смаження. Такі чіпси набагато корисніші смажених і за смаковими якостями не поступаються магазинним.

Сушити можна і звичайний йогурт, додавши в нього кунжут. Можна висушити пастилу з вишневого, сливового, яблучного повидла. Якщо в повидлі багато цукру — пастила буде як вологий пластилін. У солодке повидло можна додати вівсянки, тоді воно нормально висохне.

фруктова полунично бананова пастила

Готова бананово-полунична пастила.

пастила сливово абрикосова

Фруктова пастила зі слив і абрикос.

Фруктову пастилу можна використовувати як начинку для тортів і пирогів, попередньо її розмочивши. Пастилу можна їсти як солодощі до чаю, застосувати як «стаканчик» для морозива і т.д.

Висушену пастилу можна зберігати в холодильнику в пластикових контейнерах або пакетах. Так пастила може зберігатися роками. Пастила зможе зберігатися поза холодильником якщо досушити її до крихкого стану.

Про апарат для чистки і нарізки яблук (Ezidri Peeler)

Ezidri Peeler стане знахідкою якщо у вашому саду яблука гниють у великій кількості і бракує сил (часу) на їх чищення/нарізку. Апарат для чищення яблук одночасно очищує яблуко від шкірки і нарізає його на шматочки однакової товщини. Peeler дозволяє зробити тільки нарізку або тільки чищення шкірки незалежно один від одного.

Peeler істотно знижує трудовитрати на сушку яблук. Час і зусилля на чистку та нарізку кожного яблука зменшуються в кілька разів. Нарізані шматочки можна використовувати для сушіння, готувати з них варення, пироги і т.д.

Apple Peeler в дії

Очищення від шкірки і нарізка яблука на Apple Peeler.

До недоліків Apple Peeler можна віднести меншу економію самих яблук (в порівнянні з чищенням і нарізкою вручну) на шкірці та в серцевині залишаються шматочки яблука. Однак шкірку, разом з невеликим шаром яблука, також можна засушити. Із сушених шкірок яблук, груш, лимонів тощо можна заварювати фруктовий чай.

Сушка трав і квітів

Трави краще сушити при температурі 35°С. Щоб зберегти корисні властивості та аромат трав важливо стежити за часом сушіння і не пересушувати. Ezidri дозволяє насушити будь-які трав'яні і квіткові чаї.

Будьте обережні, сушіть і пийте тільки відомі вам трави і квіти. Завжди пам'ятайте, що навіть корисні для вашого організму трави не можна пити постійно.

Можна заварювати чай з комбінацій сушених фруктів і ягід, трав, листя смородини і т.д.