Споживання електроенергії та підтримка температури сушіння

Сушарка Ezidri точно підтримує заданий температурний режим. Температура повітряного потоку постійна і не залежить від температури навколишнього середовища. Завдяки термодатчику нагрівач працює стільки, скільки потрібно для підтримки заданої температури. Чим тепліше в приміщенні, тим менше часу працює нагрівач і тим менше сушарка споживає електроенергії. При кімнатній температурі нагрівач у середньому 1 секунду працює і 1 секунду відпочиває. У підсумку через термодатчик Snackmaker (FD 500) при паспортній потужності 500 Вт/год в реальності "накрутить" 250 Вт/год. Насправді сушарки Ezidri споживають половину своєї паспортної потужності, а остання лише показує максимально можливе навантаження на мережу в окремий момент часу.

Завдяки рівномірно підтримуваній температурі відбувається дійсно якісна сушка продуктів. Ezidri завдяки лоткам і можливості встановлення додаткових, набагато місткіша за інші сушарки. При потребі можна збільшити кількість лотків, а значить і максимальний об'єм завантаження. Snackmaker (FD 500) при 5-ти базових лотках і 7-ми додаткових може вмістити відро нарізаних яблук або груш.

Коротко про модельний ряд Ezidri

Є 3 моделі сушарок:
Snackmaker (FD 500), Ultra 1000 (FD 1000), Classic Everyday (FD 300).

моделі сушарок ezidri


FD 300 початкова модель.
У комплекті: 4 лотка, 1 сітка і 1 піддон.
Everyday можна розширити до 10 лотків.
У цій сушарці встановлено середній
температурний режим 50—55°С без можливості регулювання.
Лотки, сітки та піддони FD 300 такі ж як у моделі FD 500.

FD 500 середня модель.
У комплекті: 5 лотків, 1 сітка і 1 піддон.
Snackmaker можна розширити до 12 лотків
(трохи більше відра нарізаних фруктів, овочів) або до 15 лотків для сушіння трав.

Сушить при 3-х температурних режимах: 35°С, 50°С, 60°С.
Температура перемикається кнопкою.
Snackmaker дозволяє висушити м'ясо і рибу, бастурму.
Можна робити будь-які сушені набори продуктів для похідних умов.

FD 1000 найбільш містка і потужна модель.
Діаметр лотка на 5 см більше ніж у інших моделей Ezidri.
У комплекті з Ultra: 5 лотків, 1 піддон і 1 сітка.
Ultra 1000 споживає не більше 500 Вт-год (на максимальній температурі).
Температура виставляється вручну за допомогою плавного регулятора.
На відміну від FD 500 модель FD 1000 зберігає встановлений температурний режим при проблемах з електроенергією. Snackmaker ж при відключенні і включенні живлення переходить на режим 35°С. Сушарка Ultra 1000 здатна висушити за раз до 15 лотів нарізаних овочів або фруктів. Або до 30 лотків з травами, перцем, цибулею або іншими продуктами з малим вмістом вологи. Завдяки більшому розміру лотка і більшій потужності нагрівача Ultra здатна висушити за раз величезну кількість продуктів.

Якщо уважно придивитися до Ezidri, то стане очевидно, наскільки сильно ця сушарка відрізняється від «звичайних сушок» у продажу.

У дешевих сушарок з вертикальним продувом дно сітчасте і вентилятор з нагрівачем прямо під ним. В інструкції до такої сушарці є слова на кшталт: «не допускайте щоб з лотків вниз капала рідина». Верхня частина основи Ezidri це гладка поверхня з виходом невеликого діаметра для гарячого повітря в центрі і бортиком по периметру. При сушінні дуже соковитих продуктів (кавуна, м'яса тощо) можна поставити в нижній лоток суцільний вкладиш (піддон). Піддон не дасть воді потрапити на основу (базу) Ezidri і полегшить миття після сушки.

Вибір температури сушіння

Від температурного режиму сильно залежить підсумкова якість сушених продуктів. У виборі температури є свої тонкощі та хитрощі. Іноді при сушінні варто застосовувати зміну температурних режимів.

Наприклад для сушіння пастили або при сушінні м'яса найкраще виставити на 1-2 години найвищу температуру, а потім ставити середню. Це прискорить процес висушування і не дасть швидкопсувним продуктам зіпсуватись. Адже пастила може підбродити, якщо виставити низьку температуру.

А для сушіння м'яса або риби змінювати режими взагалі вкрай необхідно. М'ясо, навіть при сушінні на 45-50°С та високій температурі в приміщенні може зіпсуватись раніше ніж висушиться. Тому спочатку його потрібно кілька годин приварити гарячим сухим повітрям на найвищому режимі 60°С, а потім виставити середній режим сушіння (не менш 50°С).

А от при сушінні трав, або дрібно нарізаних фруктів і овочів краще виставляти режим 35-40°С. У кожного продукту своя тривалість сушіння, яка в основному залежить від початкового вмісту в ньому вологи (у сирому вигляді) і від розміру нарізаних шматочків. Для сушіння трав, часнику, цибулі, моркви та інших продуктів, в яких малий вміст вологи, потрібно менше часу та нижча температура. Наприклад дрібно нарізана (приміром кільцями) цибуля, або нарізаний на невеликі шматочки перець швидко висохнуть і на найнижчій температурі 35°С.