Інформація з цієї статті допоможе користуватись сушаркою Ezidri більш ефективно та підвищити її можливості. Тут дані корисні поради, що грунтуються на багаторічному досвіді сушки продуктів харчування.

При сушінні овочів і фруктів слід дотримуватися кількох простих правил.

Правильно обирайте місце для встановлення сушарки

Вентилятор сушарки інтенсивно всмоктує повітря знизу, тому під "базою" Ezidri не повинно бути ніяких ганчірок і паперців. Інакше подача повітря на лотки погіршиться.

Не ставте Ezidri на сонці.
Справжній харчовий пластик жовтіє від прямих сонячних променів.

Не розміщуйте сушарку на підлозі або в запилених приміщеннях.
Краще поставити на стіл в добре провітрюване приміщення: літня кухня, лоджія.

Не рекомендується вмикати сушилку Ezidri в житлових кімнатах.
Під час сушіння повітря може наповнюватися сильними запахами.

Фермери, на виробництві сушених фруктів, встановлюють Ezidri Ultra 1000 на спеціальні решітчасті столи. Це покращує циркуляцію повітря.

Поради по завантаженню продуктів в лотки

Навіть якщо продукти вміщуються в 1 або 2 лотка додайте порожніх до 4-х лотків. Така кількість лотків необхідна для оптимального руху теплого повітря.

Можна спочатку завантажити всі лотки в сушарку і потім включати. А можна додавати лотки в уже працюючу. Важливо не тримати увімкнену Ezidri довго без кришки. Адже так повітря проходить не всередину лотків, а вилітає по периметру. Верхня кришка змінює напрям повітря.

Унікальна схема розподілу теплого повітря по лотках дозволяє Ezidri сушити продукти рівномірно. Рівномірність і тривалість сушіння практично не залежить від кількості завантажених лотків. Різниця між сушінням нижнього лотка і самого верхнього — мінімальна (навіть якщо їх 20).

Тривалість сушки та її рівномірність сильно залежить від типу продукту, товщини нарізки і щільності укладання на лоток. Якщо укладати шматочки фруктів і овочів прямо на лоток або на сітку, то важливо щоб між шматочками був невеликий простір. Щоб повітря по лотку циркулювало ідеально можна залишити 0,5-1 см простору між шматочками продуктів і внутрішнім радіусом лотка (як по краях, так і в центрі). Потрібно врахувати що використання піддонів трохи збільшує час сушки.

Вигідно завантажувати більше лотків за раз. Це заощадить електрику і зменшить загальний час сушки продуктів. Ezidri є найбільш місткими побутовими сушарками для фруктів і овочів. А модель Ezidri Ultra 1000 за своїми характеристиками виходить за межі простого побутового приладу. Сушилка Ultra підходить для комерційного використання на невеликих підприємствах і фермерських господарствах.

Винахідливі азіатські фермери експлуатують Ultra 1000 на межі можливостей — завантажують на сушилку до 40-ка лотків з томатами. В такий спосіб господарство істотно знижує витрати на електроенергію.

У режимі щорічних заготівель для всієї родини сушарка Ezidri зможе прослужити 15-20 років. Перші сушарки, виготовлені у 80-х роках, все ще знаходяться в робочому стані.

Температура сушки продуктів

Для овочів і продуктів з невеликим вмістом вологи оптимальною буде температура 50°С. Соковиті фрукти можна сушити на 55°С (або для моделі Snackmaker — пару годин посушити на 60°С, а потім перемкнути на середній режим 50°С). Ezidri Ultra дозволяє виставити будь-яку температуру вручну. Продукти для сироїдства можна висушити і в режимі 45°С.

температура на FD 1000

Регулювання температури в сушарці Ultra FD 1000.

кнопка температури на FD 500

Зелена кнопка перемикає температуру в Snackmaker.

Температура сушки сильно впливає на якість сушеного продукту. Сушилка Ezidri підтримує задану температуру з точністю в півградуса. Перші 2 години нагрівач працює на повну потужність. Далі, як правило, вологість усередині сушилки падає і нагрівач вмикається рідше. При цьому потужність повітряного потоку залишається такою ж. Мікропроцесор дозволяє точно підтримувати температуру і заощаджувати електроенергію.

Висушені при оптимальній температурі фрукти і овочі зберігають 94% мікроелементів та вітамінів. Для порівняння: при заморожуванні зберігається 70% мікроелементів, а при консервуванні — 30%.

Собівартість сушилки Ezidri збільшують мікропроцесор і якісний харчовий пластик. Але без них неможливо отримати корисні і безпечні сушені продукти.

Час сушки продуктів

Середній час сушки овочів або фруктів становить від 5 до 7 годин. Обраний температурний режим впливає на тривалість сушіння в першу чергу. Також на час висихання впливають: водянистість і товщина шматочків, щільність укладання, вологість повітря в приміщенні і т.д. Приблизна тривалість сушки різних продуктів вказана в інструкції до Ezidri.

Накопичивши досвід використання Ezidri ви зможете точніше визначати час на сушку продуктів. Деякі продукти втрачають смакові та поживні якості при пересушуванні. Важливо правильно обрати температуру і тривалість сушіння. У більшості випадків готовність можна визначити візуально, або перевіривши шматочки на гнучкість і висушеність всередині.

Водянисті овочі, фрукти, або пастила з ягід можуть сохнути 10-15 годин. У такому випадку оптимально увімкнути сушилку ввечері (до ранку) або рано вранці.

Якщо потрібно надовго піти, то встановіть мінімальну температуру і продукти не пересушаться. Для моделі FD 1000 (Ultra) це 15-20°С. А для FD 500 (Snackmaker) це перший режим сушки — 35°С

Якщо сушені ягоди і фрукти будуть використовуватися в пирогах або тортах важливо їх не пересушити. Пересушені шматочки вже не зможуть відновити повний об'єм у воді. До речі, перед доданням в пиріг сушені фрукти і ягоди обов'язково потрібно відновити 30-60 хвилин у воді. Інакше вони заберуть всю вологу з пирога, який стане сухим.

Поради щодо вибору фруктів, їх нарізки і перевірки готовності

Рекомендуємо сушити тільки стиглі (навіть трохи перестиглі) фрукти та овочі. У сушеному вигляді найсмачніші і ароматні: перестиглі сливи, ківі, алича, банани. З перестиглих груш або яблук виходить гарна пастила. Але потрібно знати що багато сортів яблук і груш перезрівши, втрачають смакові якості.

сушка бананів на FD 500

Шматочки сушеного банану оптимальної товщини.

сушка суниці на Snackmaker

Тонкі шматочки суниці сушаться за 3 години.

Оптимальна товщина нарізки овочів або фруктів — 5 мм.
Товстіші скибочки будуть сушитися набагато довше.

Сливи й абрикоси потрібно розрізати навпіл і вивернути м'якоть назовні. А якщо сушите персики або нектарин, то потрібно половинки нарізати на більш дрібні шматочки.

Полуницю для сушіння краще не половинити, а нарізати на скибочки. Банани можна нарізати на шматочки не тільки попорек, а й уздовж.

Вже висушені фрукти повинні гнутися і при цьому не бути вологими зсередини. Сушка точно готова якщо шматочки хрускають при згинанні.