Особливості сушарки Ezidri

У продажі є багато дешевих сушарок, але перш ніж економити варто уважно придивитися до цих приладів. У сушарок Ezidri є важливі особливості.

Перевагу Ezidri можна показати на прикладі сушеного кавуна. У звичайних сушарках сушка кавуна може призвести до короткого замикання. Кавун виділяє велику кількість соку, який може залити основний блок сушарки (з нагрівачем і вентилятором). Навіть в моделях з боковим продувом сік як мінімум виллється з нижнього лотка назовні сушарки. У сушарках Ezidri цього допоможе уникнути суцільний вкладиш (піддон) для лотка. До того ж, завдяки продуманій схемі руху повітря сушка на піддонах відбувається рівномірно.

Інструкції більшості сушарок рекомендують їх "не залишати без нагляду". Ezidri може працювати, не перегріваючись, цілодобово.

Дуже важливо те, як повітря рухається всередині сушарки. У більшості сушарок повітря йде просто крізь лотки знизу вгору. І якщо регулярно не змінювати лотки місцями — продукти на нижніх пересохнуть, а на верхніх залишаться сирими. Як правило в інструкції до таких сушарок рекомендують «контролювати сушку продуктів» кожну годину.

Саме схема руху повітря робить електросушарки Ezidri унікальними. У сушарках Ezidri нагріте повітря рівномірно проходить по кожному лотку, горизонтально від його периметра до центру. Форма лотку була розроблена конструкторським бюро так, що потоки повітря не просто рухаються, але й хитро підсилюють один одного.

Потужності вентилятору достатньо для обдування більше 10 лотків (для сушарки FD 500) нарізаних фруктів або овочів. А для моделі FD 1000 більше 20 лотків овочів або фруктів, або 30 лотків під сушку трав. Рівномірність сушіння і величезна місткість — основні переваги Ezidri.

У звичайних сушарках в разі відмови вентилятору нагрівач не відключається. Така сушарка може почати плавиться і призвести до пожежі. Як правило в інструкції це не приховують, там є слова на зразок: «вимагає постійного контролю». У Ezidri є термозапобіжник і якщо мотор вентилятору відмовить, ТЕН відразу вимкнеться — жодного ризику. Але мотори практично не відмовляють і розраховані на 3 роки безперервної роботи.

У Новій Зеландії, яка відома своїм вологим кліматом, на виробництві сушених продуктів сушарки Ezidri FD 1000 працюють не відключаючись роками. Лише за необхідності мотори змащують, або міняють на нові раз на 3 роки. Власне сушарка FD 1000 (Ultra) не зовсім «побутовий прилад», а скоріше підходить для невеликих фермерських господарств.